16:30:00

MASZ TRĄDZIK LUB ALERGIĘ SKÓRNĄ? CHROŃ SWOJE KOSMETYKI I TWARZ! CZ 1

Do napisania tego posta zmusił mnie widok mojego ulubionego kremu (recenzja) w którym pływał mały paproszek. Niby nic, ale zdałam sobie sprawę, że niepotrzebnie wsadzam łapy do słoiczka. Można w ten sposób zepsuć cały produkt. Szczególnie, jeśli jesteśmy posiadaczkami tłustej, zanieczyszczonej cery lub takiej nadmiernie wrażliwej, atopowej - powinnyśmy uważać jak przechowujemy i stosujemy naszych pomocników.

Higieniczne używanie kosmetyków to temat rzeka, więc podzieliłam go na 3 części:

GDZIE TRZYMAĆ ARSENAŁ KOSMETYCZNY

JAK APLIKOWAĆ KOSMETYKI BY ZACHOWAĆ HIGIENĘ I ŚWIEŻOŚĆ PRODUKTU

MYCIE I DEZYNFEKCJA - PODSTAWĄ W POZBYCIU SIĘ PROBLEMÓW SKÓRNYCH

Dzisiaj zajmiemy się 1 częścią:

GDZIE TRZYMAĆ ARSENAŁ KOSMETYCZNY?

via homplex
1. Zaciemniona łazienka, szafka - promienie słoneczne przebijają się wbrew pozorom niemal przez wszystko. Kosmetyki lepiej chować do szafek, pudełek lub przymać je w łazience, gdzie nie ma okna. Dzięki temu wyeliminujemy ryzyko zepsucia produktu i zmniejszenia jego właściwości pod wpływem szkodliwego promieniowania. Plusem jestvia cmako
2. Miejsca, gdzie nie osiada kurz i roztocza - czyli różnego rodzaju pojemniczki, kontenerki, szuflady etc. Wyobraź sobie, że Twój krem wciąż stoi w jednym miejscu - na jego wieczku gromadzi się warstewka domowego kurzu - pyłki, fragmenty martwych owadów i ich odchody, martwy naskórek domowników, bakterie i roztocza oraz ich odchody, które są silnym alergenem.
Wrażliwcy! Tłustoskóre! Otwierając kosmetyk na palcach macie warstewkę tego, co było na jego wieczku. Wkładacie paluch do słoiczka z kremem i... wszystko ląduje w środku i na Waszej buzi.
W salonie kosmetycznym używamy patyczków, pipetek i innych sterylnie czystych przyrządów, by wziąć odrobinę kosmetyku z opakowania. Dzięki temu preparat jest czysty i świeży - bakterie i roztocza mają nikłe szanse, by się tam rozmnażać.


via kotkifotki
3. Z dala od domowych pupili - które sami wiecie co mają w futerku:) Biegając swobodnie po pomieszczeniu roznoszą bakterie, pasożyty i roztocza z prędkością światła. Warto trzymać kosmetyki w łazience, by nasze zwierzątka miały z nimi jak najmniejszy kontakt.
Na bardziej konkretne porady zapraszam już pojutrze - ukarzą się bowiem w nowej notce z drugą częścią JAK APLIKOWAĆ KOSMETYKI BY ZACHOWAĆ HIGIENĘ I ŚWIEŻOŚĆ PRODUKTU.

3 komentarze:

Copyright © Bogny Program - skin positivity , Blogger