06:00:00

Peeling kwasami w domu - Glyco Caviar Peeling 35% AHA

Już wiele razy Wam mówiłam, że kwasy to mój gabinetowy ulubieniec. Potrafią zdziałać cuda - odmłodzić, oczyścić, zregenerować. Jeśli dobrze znasz ich rodzaje, właściwości i moc, możesz liczyć na niesamowite efekty. Co jeśli dostaną się w niepowołane ręce? Zniszczą skórę, a w najlepszym przypadku nie dadzą nic i zniechęcą tylko do dalszej przygody.
Kiedy dostałam od Abacosun małą buteleczkę z pipetką
Efekty

Aplikowałam go dosyć regularnie, starczył mi na 5 zabiegów, więc oceniam go jako bardzo wydajny kosmetyk. Pachnie nieładnie, jak każdy kwas^^ Lekko szczypie na początku oraz podczas zmywania, ale to również normalne.
Nie będę dokładnie opisywać na ile minut i w jakich odstępach czasu wykonywałam ten peeling, bo nie chcę by ktoś się tym sugerował przy swojej cerze. Wydłużałam czas z każdym użyciem, by uzyskiwać coraz wyraźniejsze efekty, cerę odpowiednio zabezpieczałam przed czynnikami zewnętrznymi. 
Skóra była trochę gładsza, bardziej odświeżona. Nie poprawił mi jej kondycji jeśli chodzi o zmiany trądzikowe. Wypryski wciąż się pojawiały, a zaskórników było tyle samo.
Sama na pewno bym sobie tej mieszanki nie kupiła, bo dobrze wiem, że nie jest dostosowana do moich potrzeb i sprawdziłaby się raczej na starszej cerze, bez problemów z trądzikiem.
Mimo, że działanie jest delikatne, to skóra lekko się łuszczyła. Nie  były to widoczne suche skórki, tylko lekko sucha powierzchnia, która brzydko prezentowała się pod podkładem. Trwało to nawet do kilku dni po zabiegu.
Robiłam fotki w między czasie, by pokazać efekty, ale nie bardzo widać różnicę.

Polecam?


Producent chyba założył, że konsument dużo czyta, robi reaserch zanim kupi kosmetyk, słucha rad fachowców i potrafi sobie sam zrobić zabieg kosmetyczny.
Widziałam już przypadki tak koszmarnych pomysłów, że absolutnie nie jestem zwolenniczką domowych praktyk zabiegowych i nabywania kosmetyków o dużej mocy przez internet.
Czy kwas jest dobry? Tak, bardzo dobry! Czy możesz nim sobie zrobić krzywdę? Tak, wystarczy chwila nieuwagi lub zbytnia beztroska.

Robicie sobie zabiegi w domu? Dajcie znać, czy macie jakieś doświadczenia z kwasami! :)

5 komentarzy:

  1. Z taki wysokim stężeniu nie miałam, natomiast lubię sięgać po sera które są z kwasem

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dla mnie nie ma nic lepszego niż peeling kawowy! Domowy peeling kawowy najlepszy ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Bogny Program - skin positivity , Blogger