21:39:00

MASZ TRĄDZIK LUB ALERGIĘ SKÓRNĄ? CHROŃ SWOJE KOSMETYKI I TWARZ! CZ III

To już koniec mojej higienicznej trylogii:) W ostatniej części chciałam Wam dokładniej przybliżyć metody dezynfekcji.

GDZIE TRZYMAĆ ARSENAŁ KOSMETYCZNY

JAK APLIKOWAĆ KOSMETYKI BY ZACHOWAĆ HIGIENĘ I ŚWIEŻOŚĆ PRODUKTUANTYSEPTYKA I DEZYNFEKCJA - PODSTAWA W POZBYCIU SIĘ PROBLEMÓW SKÓRNYCH

Dezynfekujemy przedmioty i powierzchnie, antyseptyka to działanie na skórze. Dzięki tym dwóm metodom możemy pozbyć się drobnoustrojów i zachować niezbędną higienę.

PO CO DEZYNFEKCJA?
1. Oczyszczenie wanny, zlewu, brodzika. Może właśnie byłaś na basenie i roznosisz grzybicę wśród swoich bliskich? Warto od czasu do czasu oczyścić łazienkę. Ja tak złapałam kurzajkę, kiedy mieszkałam w akademiku:/
2. Przygotowujesz własnoręczny tonik lub krem? Konieczne jest posiadanie jałowego sprzętu i zdezynfekowanie całej powierzchni na której pracujesz.
3. Przed i po oczyszczaniu twarzy. Jeśli wycisnęłaś więcej niż kilka wągrów/pryszczy, to warto dezynfekować ręcę jeszcze przez dobę, by zapobiec zakażeniu świeżych ranek, jak i nie roznosić ewentualnych bakterii z twarzy w inne miejsca.

PO CO ANTYSEPTYKA?
1. Otarcia, rany, oparzenia - to najlepsze miejsce dla drobnoustrojów. Chętnie zagnieżdżają się w uszkodzonej tkance. Warto dbać o higienę tych miejsc.
2. Masz częsty kontakt z wodą w pracy? Może zbyt długi spacer w kaloszach spocił i otarł stopy? Grzybica kocha przestrzenie międzypalcowe. Wilgotne i przytulne miejsce sprawia, że rozprzestrzenia się błyskawicznie. Koniecznie spryskaj stopy od czasu do czasu,
3. Powyżej wspomniałam, że warto dezynfekować łazienkę po korzystaniu z basenu (sauny i jakuzzi też:P). Jeśli korzystasz z takich miejsc publicznych, to koniecznie weź ze sobą spray do dezynfekcji. Stopy są bardzo narażone, a dzięki kilku psiknięciom możesz uchronić się przed miesiącami w kolejkach do dermatologa:)


CO WARTO MIEĆ W DOMU?
Podkreśliłam te składniki, które likwidują wirusy, grzyby i bakterie.

via aptekaslonik

Asept, ~10zł
chlorek cetylopirydyniowy 0,1%, alkohol denaturowany 7,5%, woda.

Skeleczenia, miejsca usuniętych wyprysków, infekcje gardła, oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów, zakażenia grzybicze.
via nowafarmacja


Beauty Formulas żel antybakteryjny do mycia rąk, ~7 zł
Aqua, Ethyl Alcohol, Carbomer, T.E.A., Glycerin, Parfum, Hydrogenated Castor Oil, Dimethicone Copolyol, Triclosan
 
Gdy nie ma w pobliżu wody, a natychmiast musimy oczyścić dłonie.EKOLOGICZNY spray do czyszczenia i dezynfekcji łazienki 5 w1 800ml
via planetebleue


Ekologiczny spray do czyszczenia i dezynfekcji łazienki, ~24 zł
powyżej 30% woda, poniżej 5% anionowe środki powierzchniowo czynne, niejonowe środki powierzchniowo czynne, dezynfekujący kwas organiczny, kwas mlekowy, zapach
Doskonały do wszystkich powierzchni, jak i naczyń szklanych i ceramicznych, które służą przy kręceniu kremów czy masek.


JAK WALCZYĆ Z DROBNOUSTROJAMI PODCZAS TRĄDZIKU?

1. Srebro koloidalne - doskonale likwiduje wszelanie drobnoustroje, lecz najczęściej poleca się je osobom z problemem acne vulgaris. Utlenia bakterie beztlenowe powodujące trądzik. Wciąż jest to dosyć kontrowersyjny sposób, wiele osób uważa, że to zwyczajny przekręt. Jednak działanie antyseptyczne srebra znane jest już od tysiącleci. Można przyjmować srebro doustnie, lub stosować w postaci okładów. Azotan srebra również ma właściwości utleniające i używa się go w produktach antyseptycznych.
2. Cynk - pastę cynkową można kupić na niecałe 3 złote w każdej aptece. Ja stosuję taką pastę bezpośrednio na wypryski, tuż przed snem. Cynk możemy znaleźć w tonikach, pudrach, preparatach po goleniu i pastach do zębów.
3. Rumianek - oprócz flawonoidów i soli mineralnych ma działanie antyseptyczne. Napar może posłużyć przy wykonywaniu domowej parówki - garść wysuszonych kwiatów lub dwie torebki herbatki rumiankowej wrzucamy do dużej miski, zalewamy wrzątkiem i nakrywając się ręcznikiem dajemy działać parze wodnej:) Można też na szybko przetrzeć twarz torebką wyciągniętą z takiej herbatki.

WODA UTLENIONA VS SÓL FIZJOLOGICZNA
Woda utleniona likwiduje drobnoustroje ale i tkankę naokoło ranki. Naukowcy coraz częściej potwierdzają, że lepiej przemywać skórę solą fizjologiczną, gdyż nie niszczy naskórka tak jak woda utleniona.


Kolejna notka będzie tutorialem fryzurowym, ale zamierzam poświęcić więcej postów tematyce trądziku. Walczę z nim już od prawie 10 lat, z lepszym i gorszym skutkiem:P, więc chętnie podzielę się z Wami kilkoma ciekawymi produktami, które bardzo mi pomogły. Niedługo planuję wprowadzić kwas salicylowy do mojej pielęgnacji, więc i o tym Wam coś skrobnę.

Macie hopla na punkcie dezynfekcji tak jak ja?:)

2 komentarze:

  1. Oj woda utleniona coraz bardziej wszyscy są przeciwko niej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę kupić pastę cynkową, taka niedroga rzecz a przydatna :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Bogny Program - skin positivity , Blogger