22:42:00

OKIEM KOSMETYCZKI: TRĄDZIK U DOROSŁYCH - LAMBLIA?

Trądzik zwykły to niestety dość powszechna postać choroby łojotokowej. By go zwalczyć należy najpierw upewnić się, co go powoduje. Jak? Poprosić lekarza o skierowanie na odpowiednie badania, które wyjaśnią, czy powodem są bakterie, grzyby lipofilne, zaburzenia hormonalne czy też... pasożyty.


Gronkowiec i nadmierna aktywność androgenów na pewno są znanymi przez Was powodami problemów z cerą. Jednak to dotyczy głównie osób młodych.
Jest jednak pewien mały, podły robaczek - lamblia. Czy jesteś w gronie jego ofiar? Jeśli kilka z poniższych punktów pasuje do Twojego przypadku - warto się zbadać pod tym kątem.


1. Wcinasz słodycze bardzo często.
2. Trądzik pojawił się nie w okresie dojrzewania, a dopiero po 20 roku życia lub nawet później.
3. Wypryski występują na szyi i żuchwie.
4. Miałaś/eś anemię.
5. Brak apetytu i utrata wagi.
6. Masz alergię pokarmową.
7. Częste kandydozy i grzybice z którymi lamblie żyją w symbiozie.
8. Masz kontakt z brudną wodą lub żywnością, która była w takiej myta.
9. Khem... Twój partner jest nosicielem i uprawiacie miłość, że tak powiem, francuską (Lamblią zarażamy się przez układ pokarmowy).
10. Osłabiona odporność
11. Kontakt z dzikimi zwierzętami, a czasem nawet naszymi domowymi pupilami, które są zarażone.Niektóre punkty to objawy lambli, inne to czynniki, które stawiają cię w gronie potencjalnych zarażonych. Złapanie tego pasożyta może bowiem przebiegać bez żadnych objawów, lub objawiać się tym nieszczęsnym trądzikiem.
Jeśli coś wzbudziło Twój niepokój, to warto się przebadać. Walka z robaczkami jest trudna, długa i trzeba się nastawić na nawroty. Warto więc rozpocząć ją jak najprędzej!

5 komentarzy:

 1. Moja mama jak u dorosłej osoby widzi trądzik to od razu orzeka, że to gronkowiec. W połowie przypadków się sprawdza ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wpis :)


  zapraszam do mnie na rozdanie kosmetyczne :)

  http://fashion-and-cosmetics.blogspot.com/2013/07/rozdanie-kosmetyczne-zapraszam.html

  OdpowiedzUsuń
 3. miałam z nim olbrzymi problem........

  OdpowiedzUsuń
 4. ojej nawet nie wiedziałam o ich istnieniu, ja mam problem z trądzikiem od nastoletnich lat i owszem brodę mi wysypuje, ale to dlatego ze opieram się o nią brudnymi łapkami ;/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy wpis, ja na szczęście trądzikowy problem miałam tylko w okresie dojrzewania

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Bogny Program - skin positivity , Blogger